Burger
Close
Otwarcie wystawy „Marathon” w Musee de la Postée

Już jutro otwarcie wystawy „Marathon” w Musée de la Poste w Paryżu, na której można zobaczyć pracę znakomitej Zuzanna Janin Studio. Zapraszamy gorąco!

Współkuratorzy Jean-Marc Huitorel i Dominique Marchès przygotowali szczególnie bogatą wystawę na temat wyścigu i jego przesłania. Bieganie jako środek transportu i wiele więcej jako przeżycie samo w sobie. Szczególnie ze względu na podejście do rasy jako nośnika przesłania, gdzie rasa i jej przesłanie wydają się nierozłączne.

Maraton, jako dyscyplina olimpijska, został wymyślony przez akademika Michela Breala, przyjaciela Pierre’a de Coubertina, na pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w Atenach w 1896 roku. Inspiracją dla niego jest legenda maratończyka, punktu wyjścia z wystawy. To ukłon w stronę bieżących wydarzeń nie ma nic wspólnego z przypadkiem. Wystawa ta, oznaczona jako „Olimpiada Kulturalna Paryża 2024”, ma na celu ożywienie Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Paryż 2024, poza wydarzeniami sportowymi, z najbardziej oryginalnej perspektywy!

Posłańcy tacy jak Filipides są w pewnym sensie przodkami listonoszy. Legenda ta niesie w sobie wartości, które będą stanowić podstawę historii poczty: poświęcenie, szybkość i skuteczność!Przez całą wystawę w centrum uwagi znajdą się sportowcy i listonosze: od maratończyka samego Philippidèsa po mistrzów olimpijskich Alaina Mimouna i Boughérę El Ouafiego, nie zapominając o słynnym koniu listonosza.