Burger
Close
Diana Lelonek na wystawie „Qfwfq. Opowieści artystów w ruchu”
Kiedy: 12.10 – 06.12
Gdzie: Włoski Instytut Kultury w Warszawie
Artyści: Elena Bellantoni, Karolina Grzywnowicz, Diana Lelonek, Claudia Losi, Jacopo Mazzonelli, Marta Nadolle, Michał Smandek, Giuseppe Stampone, Radek Szlaga, Alex Urso
Kuratorzy: Leonardo Regano i Alex Urso

 

Qfwfq to podróżnik, który porusza się poza znaną przestrzenią i czasem. Jest postacią, która zawsze była obecna, świadkiem i narratorem stworzenia całego wszechświata i wszystkiego, co się w nim znajduje. Qfwfq jest czystą istotą, doświadczającą ludzkich uczuć i emocji, choć nie posiada ani ciała, ani duszy. Qfwfq jest zasadą absolutną, ideą istnienia, która w każdej opowieści jest inaczej ukazywana, by stawić czoło wyzwaniom i sytuacjom związanym z historią wszechświata.
Wystawa prezentowana w salach Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie czerpie inspirację z postaci głównego bohatera Opowieści kosmikomicznych i Jeżeli t=0, oddając hołd Italo Calvino i idealnie wpisując się w obchody stulecia jego urodzin, które przypadają w dniach jej inauguracji.

 

Podążając za wątkiem opowieści Calvina, dziesięciu artystów, pięciu Włochów i pięciu Polaków – w tym Diana Lelonek – konfrontuje się ze sobą w temacie podróży i migracji, interpretując je na wiele sposobów, w dialogu, który łączy i porównuje twórczą wrażliwość i różnorodne języki ekspresji.

 

Więcej informacji na stronie internetowej Włoskiego Instytutu Kultury.