Burger
Close
Ewa Zarzycka w Galerii Labirynt, Lublin

Powiększenie 3
Magdalena Franczak, Paweł Korbus, Ewa Zarzycka
17.12.2021 – 30.01.2022
Galeria Labirynt | Plaza

„Powiększenie” jest cyklem lubelskich wystaw, podczas których prezentujemy twórczość lokalnego środowiska artystycznego. Wystawowe prace można nie tylko zobaczyć, ale i kupić. Ten fakt skłonił Magdalenę Franczak, Pawła Korbusa i Ewę Zarzycką do zastanowienia się nad relacjami sztuki i pieniędzy.

Trzecia odsłona „Powiększenia” stanowi badanie nad wartościami towarzyszącymi sztuce. W jaki sposób dokonuje się przekładu wartości artystycznej na finansową? Jakie zmienne uwzględnia ten proces, czy wartości np. społeczne wywierają na niego wpływ? W jakim zakresie wartość ekonomiczna może stanowić odzwierciedlenie tej niematerialnej? To tylko niektóre z pytań, które towarzyszą wystawie.

Ewa Zarzycka, Magdalena Franczak i Paweł Korbus podchodzą do tematu zarówno z powagą i ironią. Demaskują i uważnie analizują obecny na wystawie wątek sprzedaży i towarzyszącą mu otoczkę. Prozaiczna, komercyjna rzeczywistość nakłada nierzadko konieczność bycia jednocześnie artystą, piarowcem i menedżerem. Ale czy te dwie role idą zawsze w parze? Poruszane przez nich problemy są interesujące nie tylko dla specjalistów. W codziennym życiu towarzyszy nam wszak wiele stereotypów związanych ze sztuką, a część z nich niewątpliwie dotyczy właśnie jej aspektu finansowego.

źródło: https://labirynt.com/2021/12/09/powiekszenie-3-ewa-zarzycka-magdalena-franczak-pawel-korbus/