Burger
Close

Grafineria – prace na papierze w kolekcji Vlep[v]netu

Kolekcja Vlep[v]netu to pierwsza na polskim gruncie próba zbudowania spójnej galeryjnej narracji na temat sztuki miejskiej.

Zalążek kolekcji pojawił się już na początku istnienia grupy, około 2002 roku. Stanowiły go vlepki i plakaty wymieniane pocztą z innymi artystami. Większość zawartości przesyłek trafiała bezpośrednio na ulicę, ale niektóre obiekty gromadziły nam się w zeszytach i kopertach, najpierw w charakterze pamiątek, a potem bardziej świadomie gromadzonej dokumentacji. Kolejnym krokiem w rozwoju naszych zbiorów był projekt Laktacje Nieholenderskie (2005-2007), czyli latająca wystawa, która lądowała w różnych punktach Polski i Europy, i jak kula śniegowa zagarniała od zainteresowanych udziałem artystów próbki ich aktualnej twórczości.

W latach 2008-2010 Vlep[v]net prowadził w Warszawie galerię Viuro. Na przestrzeni 3 lat pokazaliśmy tam ponad 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Po każdej z nich zatrzymywaliśmy do naszego zbioru najciekawsze, esencjonalne dla danego projektu obiekty.

Kolejne prace w kolekcji to pokłosie wystaw organizowanych w galerii V9 od 2011 roku do chwili obecnej.
W 2012 i 2018 roku nasz kolekcyjny zbiór wzbogacił się o obiekty zakupione dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pokażemy prace następujących artystów:
Alfano
Gosia Bartosik
Julien Colombier
Eltono
Ekta
Jackson Epstein
Jeroen Erosie
Peter Fuss
Germes Gang
Jakub Gliński
Goro
Hakobo
HoodMood
Antwann Horfee
Ilk
Marcjanna
Marion Jdanoff
Kevin Murf
Nug
Palefroi
Michał Polaczek
Saeio
Tom Abbiss Smith
Stephen Smith
SP38
Daniel Sparkes
Damien Tran

otwarcie
środa, 19 grudnia, 19.00–21.00
lokal_30