Burger
Close
HAPPY END Art Fair

wydarzenie FB

Serdecznie zapraszamy na trzecią już edycję HAPPY END. Targi Sztuki. Powiększamy się o kolejne galerie, świetnych twórców i coraz cieplejszą, świąteczną atmosferę. W tej zmianie poruszamy się jednak po znanych przestrzeniach – ponownie pojawimy się w klimatycznym i zabarwionym warszawską historią Prześwicie.

HAPPY END. Targi Sztuki to inicjatywa Towarzystwa Happy End – zaprzyjaźnionych, warszawskich galerii. Pierwsza edycja, która odbyła się zimą 2021, zdefiniowała profil i misję wydarzenia oraz zgromadziła wielu miłośników sztuki współczesnej.

Czas i miejsce:
10-11 grudnia 2022
12.00 – 19.00
Prześwit, ul. Freta 39, Warszawa

Organizatorzy wydarzenia:
Galeria m²
Kwiaciarnia Grafiki
Nanazenit
Pola Magnetyczne Gallery

Uczestnicy wydarzenia:
Biuro Wystaw
Galeria ESTA
Galeria m²
Galeria Prześwit
HOS Gallery
Instytut Fotografii Fort
Jak Zapomnieć
Kwiaciarnia Grafiki
LETO
lokal_30
Łęctwo
Nanazenit
Pola Magnetyczne
Gallery Szara

THE – Towarzystwo Happy End to kolektyw zaprzyjaźnionych warszawskich galerii, który w duchu wspólnoty i miłości do sztuki współczesnej, cyklicznie tworzy przestrzeń sprzyjającą spotkaniom jej wielbicieli. W skład THE wchodzą: Galeria m², Kwiaciarnia Grafiki, Nanazenit, Pola Magnetyczne Gallery. HAPPY END. Targi sztuki organizowane przez THE skierowane są nie tylko do kolekcjonerów, ale też do rosnącej z roku na rok publiczności zainteresowanej zjawiskami sztuki aktualnej. Dają możliwość zobaczenia w jednym miejscu prac artystek i artystów, współpracujących z wiodącymi polskimi galeriami. Jednocześnie są zaproszeniem do zwiedzania Warszawy, jako że każda edycja odbywa się w przestrzeni wybranej ze względu na ciekawą historię, architekturę lub trudną dostępność na co dzień.

Prześwit to kolektywna instytucja kultury, w której przenikają się sztuki plastyczne, nauka, muzyka, ruch i rzemiosło. To kamienica przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie z ponad trzydziestoma pracowniami twórczymi, otwarta na różnorodność, innowacyjna i ciągle ewoluująca. Prześwit to transparentna struktura, w której wszyscy mogą być tak samo widoczni i obecni. Otwarta przestrzeń kultury, w której powstaje galeria sztuki współczesnej, galeria fotografii z zapleczem ciemni fotograficznej sala widowiskowa, sale warsztatowe oraz studia muzyczne. Wreszcie to artyści, wydarzenia i przestrzeń artystycznej ekspresji… Idea Prześwitu odnosi się całościowo do historii miejsca, w którym powstaje – przestrzeni pozbawionej tożsamości, zdewastowanej, a za sprawą działań twórczych uruchamiających proces rewitalizacji, odzyskującej swoją przynależność i tożsamość. Budynek pod adresem Freta 39 jest wyjątkowym obiektem w warszawskiej tkance miejskiej. Burzliwa historia, unikatowa architektura z przeszklonym pasażem i monumentalnymi sklepieniami łukowymi świadczą o wielkim znaczeniu obiektu w dziedzictwie materialnym miasta.