Burger
Close
Karolina Breguła: wywiad dla „Dwutygodnika”

Zapraszamy do lektury wywiadu, który Karolina Breguła udzieliła „Dwutygodnikowi” o swoim filmie „12,41 kilometra”, który do marca można zobaczyć na festiwalu Warszawa w Budowie w Muzeum Woli.  Oto jego fragment:

Dwutygodnik: Przez specyfikę tej pracy przeprowadza cię Anna Nowak, listonoszka z jednej z firm pocztowych. Jak doszło do waszej współpracy?
Karolina Breguła: Chciałam pracować z kobietami, ponieważ uważam, że ciągle mamy za mało bohaterek i kobiecych głosów w przestrzeni publicznej. Myślałam o zrobieniu filmu opartego na doświadczeniu konkretnej osoby lub osób. Większość listonoszek, z którymi się spotkałam, nie chciała brać udziału w projekcie. Podejrzewam, że bały się konsekwencji ze strony pracodawcy, jeśli film okaże się krytyczny. Po długich poszukiwaniach, kiedy już myślałam, że nie uda mi się znaleźć osoby zainteresowanej współpracą, dowiedziałam się, że znajoma zaczęła pracować na poczcie. Już następnego dnia odwiedziłam ją w pracy. Pierwszą osobą, na którą tam wpadłam, była Ania. Zwariowałam na jej punkcie, była uśmiechnięta, otwarta, rozmowna i miała bardzo filmową urodę. Od razu wiedziałam, że chciałabym z nią pracować.

Całość dostępna na stronie dwutygodnik.com