Burger
Close
Pamo gościnne w Radio Kapitał: Kocham w życiu trzy rzeczy…

Wspaniała inicjatywa sześciu studentek z Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP organizowana we współpracy z Fundacją ARTON i galerią lokal_30: wystawa „Kocham w życiu trzy rzeczy: samochód, alkohol i marynarzy: Nieopowiedziane historie studentek ASP w Warszawie 1918-1939”.

Punktem wyjścia były pokłady materiałów archiwalnych, które zachowały się na warszawskiej ASP. Wiele z nich to teczki studentek okresu międzywojnia, które do tej pory nie ujrzały światła dziennego.

W oczekiwaniu na otwarcie, dziewczyny przybliżają postaci poszczególnych studentek i swoje przygotowania w Radio Kapitał, co cztery tygodnie we wtorki o 12:00.

Pierwszy odcinek do odsłuchania na stronie radiokapital.pl

Wystawa w lokalu_30 potrwa od 18 czerwca do 15 września 2021

Realizatorki/kuratorki: Dobromiła Dobro (Diana), Agata Ostrowska, Agnieszka Kalita, Agata Plater-Zyberk, Hanna Kraś, Katarzyna Trzeciak
Opieka merytoryczna: Marika Kuźmicz
Współpraca: Fundacja Arton, galeria lokal_30

Na zdjęciu uczennice Instytutu Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie Resia Schor z domu Ajnsztajn (na krześle z prawej strony) spędziła dwa semestry w 1929 roku, przygotowując się do egzaminów do Szkoły Sztuk Pięknych. Zdjęcie użyczone przez Mirę Schor. Photo courtesy of Mira Schor.

Wydarzenie jest częścią międzynarodowego projektu Not Yet Written Stories: Women Artists’ Archives Online.