Burger
Close
Let’s Meet Tomorrow Before the End of Our Time STUDENT SYMPOSIUM

Pracownia Filmu Społecznego w imieniu Karoliny Breguły i Adeliny Cimochowicz zaprasza na międzynarodowe sympozjum Let’s Meet Tomorrow Before the End of Our Time – o pracy kolektywnej, współautorstwie na odległość i byciu razem przez internet.

O północy 24 maja czasu polskiego rozpocznie się 79-godzinne międzynarodowe sympozjum studenckie, które potrwa do północy 27 maja czasu ekwadorskiego. Będzie ono podsumowaniem półtorarocznej współpracy między studentkami i studentami z Polski, Ekwadoru, Kenii, Tajwanu, Holandii, Korei Południowej, Malezji i Singapuru. Program sympozjum obejmuje szereg wykładów, dyskusji i prezentacji projektów podejmujących między innymi kwestie współpracy transnarodowej, współautorstwa, kolektywnych praktyk artystycznych i współbycia na odległość.

Wśród prezentowanych projektów studenckich znajdzie się m.in. preformance dźwiękowy Sy’a Matiasa z Kenii, Suhuai Huang z Singapuru i Michała Doroszenki ze Polski; spotkanie w wirtualnej rzeczywistości Rodomira Majewskiego z Polski, Charlesa Yanga z Tajwanu i Ikrama Hakima i kolektywna recytacja wiersza stworzonego przez trzynaście autorek z Singapuru, Polski i Ekwadoru.

O uzdrawiającym potencjale transgeograficznej współpracy w swoim wykładzie opowie profesora Uniwersytetu im. Nelsona Mandeli Mathabo Khau, której praktyka badawcza, podejmująca kwestie tożsamości i seksualności, opiera się na działniach partycypacyjnych.

O współbyciu w internecie opowie profesor Dariusz Jemielniak z Akademii Leona Koźmińskiego, współautor m.in. wydanej niedawno książki „Społeczeństwa współpracy”. Praktyki ekwadorskich studentek i studentów przybliży nam Xavier Leon, malarz i dziekan Wydziału Sztuki Centralnego Uniwersytetu w Ekwadrze. Sympozjum podsumuje Anca Verona Mihuleţ, rumuńska historyczka sztuki mieszkająca w Seulu, kuratorka m.in. Pawilonu Rumuńskiego na Biennale w Wenecji w 2013 roku i wpółkuratorka Biennale w Singapurze w 2019 roku oraz Jarosław Lubiak kurator, były wicedyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowki oraz wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wydarzenia sympozjum zaplanowane zostały tak, żeby było równie wygodne dla uczestników i uczestniczek ze wszystkich stref czasowych. Wszystkich gości i gościnie zachęcamy do dołączania do nas w nietypowych porach i doświadczenia praktykowanych przez nas metod przełamywania barier wynikających nie tylko z różnic kulturowych i językowych, ale i z dzielących nas stref czasowych.

Pełny program sympozjum: https://www.akademiasztuki.eu/…/let39s-meet-tomorrow…