Burger
Close
Liliana Zeic na Millennium Docs Against Gravity 2023

Eksperymentalne wideo Liliany Zeic złożone jest z pierwszych zdań z newslettera rozsyłanego przez Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Jest to wybór z lat 2021-2022. Wieloletnia subskrypcja tego kanału informacyjnego pozwala autorce przyglądać się polskiej codzienności z perspektywy Instytutu, który opisuje sam siebie w następujący sposób:

„Instytut Ordo Iuris jest niezależnym, prawniczym think-tankiem, który lata swojej działalności zbudował międzynarodową renomę jednego z kluczowych ośrodków obrony kultury prawnej osadzonej w tożsamości cywilizacji europejskiej, wzniesionej na filarach greckiej filozofii, rzymskiego prawa i etyki chrześcijańskiej. W czasie, gdy podstawowe prawa są wypaczane, a idee praw człowieka instrumentalizowane, stoimy na straży ich prawdziwego znaczenie i celu”. (źródło: Ordo Iuris).

W filmie wybór fragmentów newslettera odczytuje performatywnie Aleksandra Kluczyk.

Zrealizowano w ramach projektu Queerstories organizowanego przez IZOLYATSIA Platform for cultural initiatives oraz Galerię Labirynt. Projekt finansowany przez Goethe-Institute w Ukrainie oraz Unię Europejską w ramach programu HOUSE OF EUROPE. (www.izolyatsia.org, www.labirynt.com).

więcej informacji: Millennium Docs Against Gravity