Burger
Close
„Tribute to Robakowski” + „Józef Robakowski, fotografia konceptualna”

ROBAKOWSKI NOW!

„Tribute to Robakowski” + „Józef Robakowski, fotografia konceptualna”

współpraca galerii lokal_30 i ArtBazaar

Wernisaż projektu „ROBAKOWSKI NOW!” – na który składają się dwie wystawy: „Tribute to Robakowski” oraz „Józef Robakowski, fotografia konceptualna” – odbędzie się w piątek 1 marca o godzinie 19:00 w galerii lokal_30. Ten projekt, poświęcony Józefowi Robakowskiemu, jednemu z najwybitniejszych żyjących polskich artystów, to efekt współpracy ArtBazaar oraz Agnieszki Rayzacher.

„To dla nas bardzo ważny projekt. „Tribute to Robakowski” to z jednej strony nasz „trybut” wobec sztuki jednej z największych żyjących osobowości polskiej sztuki. Ale jest też drugi ważny element naszego projektu. Po prostu bardzo lubimy i szanujemy Józefa Robakowskiego jako człowieka” – mówią Piotr Bazylko i Krzysztof Masiewicz, twórcy bloga ArtBazaar i pomysłodawcy serii „Tribute to…”, do której zapraszają przeważnie młodych artystów.

Tym razem artyści zaproszeni do projektu będą mieli szansę bezpośrednio skonfrontować się z twórczością Józefa Robakowskiego. Cześć obszernych pomieszczeń galerii lokal_30 zajmie wystawa Józefa Robakowskiego. Będzie to wystawa fotografii, ze szczególnym naciskiem na fotografię konceptualną artysty – wybór prac nie pokazywanych jeszcze nigdy w Warszawie.

„lokal_30 współpracuje z Józefem Robakowskim od początku swojego istnienia. Jego pierwsza wystawa („Zwykli Niemcy”) w naszej galerii na Foksal odbyła się wiosną 2006, następna „ATTENTION. LIGHT!” miała miejsce w naszej siedzibie w Londynie. Długo czekaliśmy na kolejny pokaz prac artysty w Warszawie i cieszymy się bardzo, że będzie to prezentacja jego fotografii konceptualnej” – mówi kuratorka i właścicielka lokalu_30, Agnieszka Rayzacher.

To już piąty projekt ArtBazaar, po „Tribute to Wróblewski”, „Nowa fala popierdala”, „Tribute to Krasiński” i „Tribute to Fangor”, w których polscy artyści odnoszą się do twórczości osób będących „kamieniami milowymi” polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku.
Wystawa potrwa do 15 maja. Wystawie towarzyszy specjalna edycja 30 teczek z pracami wszystkich artystów biorących udział w projekcie.
Zapraszamy też na śniadanie z Artystami: sobota, 2 marca 2013, godz. 12:00-14:00

W projekcie „Tribute to Robakowski” biorą udział: Billy Gallery, Bownik, Przemek Dzienis, Irena Kalicka, Leszek Knaflewski, Anna Orłowska, Karol Radziszewski, Mateusz Szczypiński i Rafał Wilk.

Projekt można również obejrzeć w Internecie: www.TributetoRobakowski.blogspot.com

opening | otwarcie
Friday, 01.03.2013, 7pm
lokal_30 / lokal_transfer
Wilcza Street 29A/12, Warsaw

śniadanie z artystą
breakfast with the artist
Saturday, 02.03.2013, 12am – 2pm