Burger
Close
Warsaw Spring 2023

Warsaw Spring
31.03 – 02.04.2023

Godziny otwarcia galerii: 12 – 19

BWA Warszawa
Dawid Radziszewski
Gunia Nowik Gallery
Import Export
Le Guern
LETO
lokal_30
Monopol
Piktogram
Pola Magnetyczne
Polana Institute
Raster
Stereo
Szara
wanda
Wschód

Polski rynek sztuki ewoluował w ostatnich latach. Mimo początkowych obaw, pandemia nie spowolniła rozwoju środowiska kolekcjonerskiego – wręcz przeciwnie. Przyzwyczailiśmy się do skrócenia dystansu oraz oglądania obrazów i rzeźb na ekranach telefonów. Sztuka najnowsza zadomowiła się w prywatnych mieszkaniach na dobre.

Jaka jest dzisiejsza warszawska scena sztuki współczesnej? Wciąż rześka, czasem nieokrzesana, a jednocześnie profesjonalna i na światowym poziomie. Międzynarodowa i lokalna na raz. Ale przede wszystkim pełna intrygujących inicjatyw, ekscytujących zarówno dla odbiorców jak i samych twórców.

Warsaw Spring to próba uchwycenia tego wyjątkowego momentu. Będzie to nie tylko okazja do obejrzenia fantastycznej sztuki, poszerzenia swojej kolekcji, ale i pretekst do integracji środowiska kolekcjonerskiego.
Formuła wydarzenia łączy w sobie nasze ulubione cechy targów sztuki oraz wielkomiejskich weekendów galeryjnych. W ciągu trzech dni obejrzeć będzie można 16 pokazów, rozsianych po całej Warszawie. Przygotowane zostaną przez wiodące prywatne galerie w przekrojowy sposób, by zaprezentować najlepsze i premierowe prace z programu.

więcej na stronie: Warsaw Spring