Burger
Close
Wielozmysły: Spacerownik wielozmysłowy w lokalu_30

Zapraszamy na oprowadzanie dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących po wystawie Katarzyna, Erna, Maria.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych odkrywaniem sztuki wizualnej poprzez inne zmysły niż wzrok.

Małgorzata Malwina Niespodziewana: Katarzyna, Erna, Maria

Działająca współcześnie artystka inspiruje się swoimi poprzedniczkami. Nie ukrywa tego, lecz przeciwnie – otwarcie sygnalizuje ów fakt w każdej z poświęconych im prac. Historie i dzieła Katarzyny Kobro, Erny Rosenstein oraz Marii Jaremy wpłynęły na powstanie realizacji ujętych w cykle Historia o Katarzynie, Erna, Kolekcja (dla Marii). Każda z wymienionych artystek była twórczynią awangardy, każda żyła w dwudziestym wieku, a ich losy zostały naznaczone przez najstraszliwsze wydarzenia: wojny i ich konsekwencje, śmierć bliskich, nędzę i wysiedlenia. Złe czasy nie sprzyjały twórczości. A jednak one przy sztuce pozostały powracając do niej nawet w najgorszych momentach. Sztuka jako terapia? Z całą pewnością nie. Liczyło się ocalenie czegoś dalece większego. Dodatkowo jeszcze, twórczość każdej ze wspomnianych, już po ich śmierci, czekała długo na nową interpretację, nowe spojrzenie, zamknięta w oczywistościach i gotowych odczytaniach.

Wstęp wolny
Termin: 31.07.2020 r. godz. 17.00
Miejsce: lokal_30 ul. Wilcza 29 A / 12
Przystanek: Pl. Konstytucji
Tramwaj: 4 15 18 35
Autobus: 118 131 151 159 411 501 502 514 519 520 522 525
Możemy odebrać Państwa z okolicznego przystanku. Jeśli istnieje taka potrzeba, prosimy o kontakt: tel. 723 665 314, e-mail: info@wielozmysly.org

—————————————————————-

Informacje o Fundacji Wielozmysły: www.wielozmysly.org
FB Wielozmysły

Spotkanie organizowane jest w ramach „Spacerownika Wielozmysłowego” – cyklu spotkań połączonych z oprowadzaniem po wystawach prezentowanych w galeriach sztuki, instytucjach kultury. Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawności wzroku, które chcemy włączyć w odbiór i doświadczenie kultury wizualnej. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych wielozmysłowym odkrywaniem sztuki.

Projekt finansuje m. st. Warszawa